Velikosti snubních prstenů

Rozdílné velikosti prstenů

 

DOPORUČUJEME:

Ověření velikosti po objednávce
= nejpřesnější určení velikosti

♥ proužek papíru o šířce prstenu si těsně obtočte kolem prstu a tužkou označte délku obvodu
♥ označenou délku v milimetrech (= předběžná velikost) změřte pravítkem
♥ pracujte přesně s pomocí partnera!!!
♥ stejně změřte prst partnerovi
♥ požádejte přes objednávkový formulář o kalkulaci nebo pošlete rovnou objednávku
♥ po uhrazení zálohy na výrobu vám zašleme k přesnému doměření ocelové prsteny (několik kusů) a po jejich vrácení podle těch, které vám budou nejlépe sedět na prstech, vám vyrobíme zlaté prsteny
♥ viz podrobněji zde na stránce

 

Velikost

Velikost prstenu je v České republice udávána jako délka vnitřního obvodu prstenu v milimetrech. Uvádí se vždy v celých číslech. Rozdíl jedné velikosti znamená rozdíl asi 0,32 mm na průměru prstenu. Pokud je vám prsten velký tak, že vidíte mezeru pod visícím prstenem, rozhodně nejde o rozdíl pouhé jedné velikosti.

Doporučujeme měření velikosti věnovat náležitou pozornost, protože zlaté prsteny se vyrábějí na zakázku a nelze je jen tak jednoduše vyměnit za větší či menší.

Záleží i na šířkách prstenů. Velikost prstenu není exaktní číslo pro libovolnou šířku, ale stanoví se dle vašeho pocitu na prstě při určité šířce prstenu. Na to myslete i při měření.

Záleží také na tvaru prstů. Někdo má prsty rovné, jiný kuželovité a někdo má výrazný kloub. Pamatujte na to, že prsten budete muset přetáhnout přes kloub. Doporučujeme několikeré změření ocelovými prsteny stejné nebo podobné šířky jako budou zlaté prsteny. Postupujte podle doporučených metod měření, především metody 1, tedy ověření velikosti po objednávce.

U někoho je velikost prstů proměnlivá. Nemusí to být ale jen kvůli změně váhy, jako třeba při zhubnutí. Některým lidem se velikost prstů mění během dne v závislosti na teplotě a na fyzické či psychické zátěži. Průměr prstu se může během dne mírně měnit v závislosti na tom, co jste právě dělali. Nejpřesněji vaši velikost prstenu změříte při pokojové teplotě, když nejste bezprostředně po nějaké namáhavé činnosti. V každém případě platí: Dvakrát měř, jednou řež.

Velikost, pro niž je uváděna orientační cena je 54. Velikost, pro niž je uváděna orientační váha, je různá pro různé prsteny a je uvedena na produktové stránce. Pohybuje se mezi velikostí 54 a 60 pro pánský i dámský prsten. U všech výrobků se konečná váha odchyluje od deklarované váhy na obě dvě strany vzor od vzoru, takže je opravdu pouze hodnotou orientační.

Snubní prsteny z chirurgické oceli mají při stejném modelu a stejném provedení (pánské, dámské) stejnou cenu pro všechny nabízené velikosti. Můžeme Vám dodat ocelové prsteny pouze ve velikostech, které nabízíme.

 

Jak zjistit velikost prstenu pro vás?

Na měření existuje několik více či méně přesných metod. Doporučujeme pouze metodu první. Nemusíte tedy škemrat v obchodech, aby vám změřili prsty. Také se vám nestane, že vám někdo sdělí špatnou velikost, ať už úmyslně nebo omylem.

 

1. Ověření velikosti po objednávce = nejpřesnější určení velikosti

Tato metoda je absolutně nejpřesnějším, ale přitom pohodlným určením velikosti vašich prstů pro objednávku výroby zlatých prstenů. Nedocenitelnou výhodou je to, že si prsty můžete několikrát opakovaně změřit v průběhu dne nebo i několika dnů a vyloučíte tak možné chyby vzniklé např. momentálním otečením prstů.

Potřebujete ale znát téměř přesně své velikosti prstů. Změřte si proto prsty metodami 2-6. Poté proveďte přes objednávkový formulář objednávku prstenů s uvedením takto změřených velikostí. Pošleme vám mailem podklad k úhradě zálohové platby.

Po uhrazení zálohy na výrobu zlatých snubních prstenů vám zapůjčíme k vyzkoušení počet přesných ocelových prstenů odpovídající výši uhrazené zálohy. Zkušební prsteny nezasíláme automaticky, ale jen na základě předchozího požadavku. Tento požadavek je nutné napsat již do objednávky, jinak po přijetí zálohové platby zahájíme výrobu prstenů.

Zapůjčujeme ocelové prsteny ve třech šířkách:

2,5 mm - LSP 8036
4,0 mm - LSP 8037
5,0 mm - LSP 8038

Prsteny, které zapůjčujeme k měření, mají rovný vnitřní profil a nelze je použít pro přesné měření k objednávce prstenů s vnitřní čočkou, ale pouze pro výrobu zlatých prstenů s rovným vnitřním profilem.

Vyzkoušíte si prstýnky v klidu doma, třeba i několikrát, aby nedošlo ke zbytečnému omylu při objednávce.

Do výroby budou zlaté prsteny odeslány teprve po navrácení zapůjčených ocelových prstenů a upřesnění velikosti. Velikost, která vám bude akorát, označíte před odesláním zpět přivázáním barevného provázku. Modrý pánský, červený dámský.

Zasíláme jako doporučenou zásilku poštou. Zapůjčení je možné pouze v rámci ČR. Pokud nebudou všechny zapůjčené prsteny vráceny, budou vyúčtovány dle aktuálních cen uvedených na tomto webu.

V případě zrušení objednávky před zahájením výroby bude služba zapůjčení vyúčtována částkou 200 Kč.

Pozor, cena zlatých prstenů se může lišit od předešlé kalkulace, pokud se budou velikosti přesné lišit od předběžně objednaných. Proto neuhrazujte celou částku, pokud budete chtít takto ověřit velikosti.

 

2. Proužek papíru

Ustřižený proužek papíru o šířce zvolených prstenů si obtočte kolem prstu a tužkou s pomocí partnera označte délku. Poté označenou délku změřte pravítkem. Délka v milimetrech bude předběžná velikost prstenů. Pozor, při měření se lidé překvapivě často spletou o 5 až 10 velikostí, protože nevědí, že na začátek proužku se nastavuje ryska u číslice 0 (nula) a ne okraj pravítka.

Tento způsob si můžete dovolit pouze při objednávkách prstenů z chirurgické oceli, kde vám poskytujeme 100% záruku na jejich výměnu za jinou velikost nebo pokud si pak necháte zaslat měřicí prsteny dle bodu 1.

 

3. Levný ocelový prsten nebo měřicí kroužek

Můžete si zakoupit velmi levné ocelové prstýnky, které mají stejnou šířku, jako vámi vybrané zlaté prsteny a které vám dobře sedí. Dejte pozor, aby nebyly "šišaté", tedy deformované. Levné prstýnky nám zašlete zabalené tak, aby se během dopravy nezdeformovaly. My je u nás změříme na trnu a jakmile budou hotové vaše zlaté prsteny, ocelové prstýnky vám spolu s těmi zlatými vrátíme. Pozor ale také na provedení. Pokud chcete zlatý prsten, který má uvnitř rovný profil, hledejte i levný vzorový prstýnek s rovným vnitřním profilem. Jinak při stejné velikosti můžete mít na prstu odlišný pocit toho, zda vám prsten sedí.

Můžete také velmi levně zakoupit na eBay plastové měřicí kroužky (ne posuvné stahovací "multisizer" šmejdy, ale pevné!!!) a namísto prstýnků nám poslat dva kroužky, v jejichž velikosti chcete vyrobit prsteny. Vyhledáte je jako "ring sizer" a stojí už kolem 40 Kč i z poštovným. Pozor - jejich velikosti velmi často neodpovídají na nich udávaným číslům, proto je nutno kroužky nám zaslat a nevěřit slepě číslům na nich napsaným. Pokud nám kroužek správné velikosti pak pošlete, nemusíte si ani lámat hlavu, zda jste koupili ty správné kroužky udávající obvod v milimetrech. Opět pro prsteny s rovným vnitřním profilem použijte kroužek s rovným vnitřním profilem. Při stejné velikosti totiž může být pocit správné velikosti na prstě různý.

Toto řešení je mnohonásobně levnější, než pojištění velikosti prstenů, které některé firmy pro internetové nákupy nabízejí a je také levnější oproti případné změně velikosti prstenů - vizte také níže na této stránce. Změna velikostí zlatých prstenů není zdarma. Často se musí vyrobit prsteny nové.

 

4. Měřicí trn

Ve zlatnictví (stříbrnictví, ocelnictví) vám změří přinesený prsten, který vám sedne, pomocí měřicího trnu. Na něj se prstýnek navleče a na stupnici se odečte velikost prstenu. Je lepší si koupit obyčejný prstýnek za 80 Kč a mít pak jistotu správné velikosti prstenu zlatého. Opět nezapomeňte brát v úvahu šířku prstenů. Trn se dá levně zakoupit na eBay, ale nemusí být vůbec přesný, proto vůbec nedoporučujeme. Stejně tak v některých obchodech mohou používat tuto levně zakoupenou variantu a velikosti se pak liší od skutečnosti. Měřicí trn máme k dispozici pro změření velikosti vámi přinesených nebo zaslaných prstenů. Dejte si pozor na to, aby prsten nebyl deformovaný. Proto vnitřní průměr prstýnku měřte několikrát s pootočením prstenu.

Měřicí trn

 

5. Měřicí kroužky

Po zkušenosti, že v některých obchodech mohou mít měřicí kroužky nevalné kvality nebo deformované a naměřená velikost pak nemusí být přesná, jsme tuto metodu přesunuli až na čtvrté místo. Je proto každopádně dobré kroužek, který vám sedí, ještě ověřit na měřicím trnu.

Pomocí kalibrovaných měřících kroužků nejsnáze zjistíte naprosto přesnou velikost vašeho prstu. Můžeme zajít do nejbližšího klenotnictví a poprosit, zda by vám změřili velikost prstů. Případně za tuto službu nabídnout poplatek. Nebudete pak riskovat, že si o svatebním dni budete prsten navlékat na malíček nebo ti opatrnější, kteří pro jistotu zvolili větší velikost, na palec. Ale pozor na příliš titěrné měřicí kroužky, které mohou být zdeformovány. Z tohoto důvodu je přesnější první a druhá metoda měření. Doporučujeme raději dvojí měření ve dvou zlatnictvích a pokud se liší, pak přidat ještě třetí. Měřicí kroužky mají také v obchodech se stříbrem i v obchodech s ocelovými prsteny, kde navíc bývá obsluha ochotnější ke změření za malý poplatek. Pro ostýchavé se nabízí objednání měřicích kroužků přes eBay, ale ty rozhodně nebudou kalibrované. Je také třeba objednat ty správné kroužky s velikostmi v milimetrech.

Zatímco s úzkými kroužky nevíte, pro jakou velikost z pěti sousedních, co vám budou, se rozhodnout, s širokými se rozsah zúží na jednu až dvě velikosti prstenů. Šířku použitých meřicích kroužků je nutno volit dle zamýšlené šířky prstenů. Čím širší jsou prsteny, tím víc je nutné přesnější měření širokými kroužky.

Pokud si měříte prsteny širokými kroužky a objednáte pak úzký prsten, může vám být velký.

 

6. Posuvné měřítko a prsten

Změřte si přesně vnitřní průměr prstenu, který vám sedí. Vhodné je k tomuto účelu posuvné měřítko požívané ve strojírenství. Naměřenou hodnotu vynásobte číslem 3,14 a výsledek je velikost prstenu. Můžete využít také níže uvedenou tabulku. Pozor, prsten může být deformovaný, proto měřte několika různými směry a výsledek zprůměrujte. Prsten správné velikosti by vám měl lehce hrnout kůži při navlékání přes větší kloub prsteníčku.

 

7. Posuvné měřítko, prsteníček a výpočet

Toto je naprostý nesmysl a vůbec nedoporučujeme. Nejméně přesné je posuvným měřidlem změřit průměr prstu (přes kloub, kde bývá největší). Opět vypočtete obvod daného místa (průměr x 3,14) a výsledkem je velikost prstenu.

 

8. Krejčovský metr

Krejčovským metrem nebo ustřiženým proužkem milimetrového papíru si změříte obvod prstu přes kloub. Při představě takovéhoto stanovení velikosti snubních prstenů ale rodilým klenotníkům naskakuje husí kůže na zádech... POZOR, abyste se nespletli o celých 10 velikostí špatným odečtem míry - na některých krejčovských metrech jsou čísla umístěna mezi ryskami a díky tomu došlo již několikrát k omylu zákazníků, kteří si objednali o celých 10 velikostí větší prsteny. Naštěstí si ještě nechali zaslat měřicí prsten; viz bod 1.

 

9. Obkreslení dobrého prstenu na papír a změření obrázku

Prosíme: nedělejte to! Zde vám můžeme téměř garantovat, že prstýnek bude malý. Uvědomte si, že obkreslená kružnice bude vždy menší než obvod prstenu. Přesto je na spoustě webů tento nesmysl uváděn jako dobrá metoda. Takové nákresy nám ani neposílejte, nemá to smysl. Nevíme jak a čím jste kreslili.

 

Doporučení

Z praxe máme vždy dobré zkušenosti s přesným určením velikostí podle bodu 1 a 2. Ve většině případů funguje také bod 3 a 4. Občas ale velikost z nepochopitelných důvodů nesedí. Musíme proto upozornit na praxi některých obchodů, kam si zákazníci chodí změřit prsty a porovnávat ceny. Uvádíme jeden příklad z praxe z března 2016. Není to jediný takový.

Zákazníci si v jednom slezském zlatnictví nechali změřit prsty a udělat kalkulaci na prstýnky. Naměřené velikosti byly 65 a 58. Nechali si také udělat kalkulaci u nás pro naměřené velikosti a jelikož měli na nás doporučení od známých objednávku udělali u nás. Přestože byli měřit velikosti ve zlatnictví, požádali nás před zadáním do výroby o zapůjčení zkušebních ocelových prstenů. Překvapivě jsme díky tomu nakonec do výroby zadávali prsteny ve velikostech 60 a 53. Zákazník potvrdil, že si velikosti neměřil v rukavicích. Čím si tedy vysvětlit takový rozdíl?

V úvahu přicházejí dva důvody:
1) Obchodník uvažuje způsobem, že pokud si zákazník objedná prsteny u něj, změří mu prsty znovu a vše bude v pořádku. Pokud si je objedná jinde, tak ať se potrápí s malými prsteny.
2) Jde o cenu prstenů. Zákazník si pro srovnání nechává dělat kalkulace pro velikosti 65 a 58, zatímco obchodník mu ve skutečnosti zkalkuloval cenu na velikosti 60 a 53. Zákazník se pak vrací do obchodu, protože zde dostal kalkulaci srovnatelnou s nabídkou levnějšího internetového prodejce. Do výroby se samozřejmě zadají správné velikosti a zákazník je ve výsledku velmi spokojený.

Proto při použití metod 3 až 8 proveďte vždy ověření velikostí jinou metodou, nejenom v jiném obchodě.

 

Kam dál pro informace?

Můžete si také přečíst článek, jak tajně změřit velikost prstenu nebo další o velikostech prstenů

 

Tabulka velikostí prstenů

Vel. Průměr | Vel. Průměr | Vel. Průměr | Vel. Průměr | Vel. Průměr
36 11,46 | 45 14,32 | 54 17,19 | 63 20,05 | 72 22,92
37 11,78 | 46 14,64 | 55 17,51 | 64 20,37 | 73 23,24
38 12,10 | 47 14,96 | 56 17,83 | 65 20,69 | 74 23,55
39 12,41 | 48 15,28 | 57 18,14 | 66 21,01 | 75 23,87
40 12,73 | 49 15,60 | 58 18,46 | 67 21,33 | 76 24,19
41 13,05 | 50 15,92 | 59 18,78 | 68 21,65 | 77 24,51
42 13,37 | 51 16,23 | 60 19,10 | 69 21,96 | 78 24,83
43 13,69 | 52 16,55 | 61 19,42 | 70 22,28 | 79 25,15
44 14,01 | 53 16,87 | 62 19,74 | 71 22,60 | 80 25,46


 

Změna velikosti

Snubní prsteny z chirurgické oceli
Velikost ocelových prstenů upravit nelze, ale pokud je po obdržení zcela nepoužité zašlete zpět, vyměníme je za jinou velikost - pokud ji ovšem máme skladem.

Zlaté prsteny
Je potřeba měřit velmi přesně, přesto lze většinu prstenů bez kamenů opravit až o dvě čísla. Některé však upravit nelze. Cena za změnu velikosti je uvedena dále.

Prsteny s kameny
Prsteny s kameny upravit nelze. Změny velikosti prstenů s kameny neprovádíme a při úpravě kdekoli jinde pak ztrácíte záruku. Důvodem je deformace lůžek a uvolnění kamenů při změně velikosti. Jediné bezpečné východisko je pak vyrobit nový prsten.

Strojově ryté prsteny
Prsteny se strojovým rytím většinou pouhým vytažením upravit nelze a musí se vyrobit prsten nový.

Rhodiované prsteny
Snubní prsteny z bílého zlata jsou povrchově rhodiované, což jim dodává větší brilantnost. Při úpravě velikosti je však potřeba vrstvu rhodia obnovit, což vychází na 60 Kč za gram váhy šperku a přičítá se k ceně za změnu velikosti prstenu.

Cena změny velikosti
Při úpravách velikosti (i o 1 číslo zmenšit nebo zvětšit) se v mnoha případech musí vyrobit prsten nový. Jelikož se nejedná o výrobní vadu, ale nesprávné měření ze strany zákazníka, účtuje se za zhotovení nového prstenu 10 % jeho ceny, minimálně však 1600 Kč + materiál, pokud je nový prsten těžší. Při úpravě páru prstenů je minimální cena 2800 Kč + materiál. Měřte si proto pečlivě velikosti snubních prstenů.

Pokud se úprava podaří provést klasickým způsobem, je cena úpravy jednoho prstenu 850 Kč při zvětšení či zmenšení o 1 číslo nebo 1300 Kč při takové úpravě obou prstenů.

 
 

Telefon: 577 477 246

Volejte denně od 9 hodin.

E-mail:

obchod@levne-snubni-prsteny.cz

fotodoma@gmail.comKAM DÁL?

Na svatební oznámení přece!
Na vzory svatebních oznámení na Mottak.cz
nebo stejná svatební oznámení na FotoDoma.cz


Dodavatelé:

Lydie Gigerichová
Sidonie 157, 763 34 Brumov-Bylnice 3, okres Zlín
IČ: 67513433, DIČ: CZ6758170111
Dodavatel je plátce DPH a je zapsán v živnostenském rejstříku MÚ Valašské Klobouky od 27. 5. 1999.
Registrační číslo UOOU 00058306.
Registrace Puncovním úřadem, registrační číslo 12807.

Svatební oznámení s.r.o.
Svatý Štěpán 146, 76334 Brumov-Bylnice, okres Zlín
IČ: 29317045
Dodavatel není plátce DPH. Společnost je zapsána v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Brně, oddíl C, vložka 77329.
Registrace Puncovním úřadem, registrační číslo 14391.
České puncovní značky

České puncovní značky